שיבריחו מזון

"אם הם יכולים להבריח נשק, אז איך הם אינם יכולים להבריח מזון?"

אומרת מערכת הבטחון.

וכך היא מודה לראשונה באסון,

כלומר, שאם רוצים לאכול, צריך להבריח מזון.

 

ובאמת, מה הבעיה? כל ילד פלסתיני יכול להשתחל מבעד למנהרה, לחצות את הגבול, ושם לסחוב שק אורז, או קמח ולגרור אותו הביתה, כדי שיוכלו לשבוע הוא וכל אחיו הקטנים. בעצם, רגע, מה, הוא עבד שלהם? יזחלו כל האחים הקטנים בשורה, אחד יבריח שק עדשים, השני יניב פח שמן, והקטנטן ימצא אולי תפוח, או עגבניה. ואז אחורה פנה, וישברו שבר מזון לעזה.  אם אנחנו יכולנו להבריח מזון מתחת לאפם של שומרים הרבה יותר מסודרים, קל וחומר שהם יכולים לעשות זאת מתחת לאפנו?! 

ועדיין נותרת על כנה הדילמה: אם כבר עוסקים בהברחות, מה עדיף להבריח, נשק או מזון. יש פנים לכאן ולכאן.

אם מבריחים נשק, עובדים פעם אחת ומקבלים דיבידנדים לזמן ארוך. שהרי ידוע שאקדח שהוברח במערכה הראשונה, יוכל לירות גם בשניה, גם בשלישית ואולי אפילו באינטיפדה הרביעית.

לעומת זאת מזון שהוברח בשבת, יכול להספיק ליום ראשון ואולי שני. אוכלים אוכלים, ואחרי יומיים שוב רעבים.

 

ולרעב, מזכירה מערכת הבטחון

יש פתרון

צאו למנהרות שוב והבריחו מזון.

ולצאת להבריח לפני כל ארוחה, לא משאיר הרבה זמן לשטוף כלים, לנגב, ולהחזיר את הסרביס לארון עם הויטרינה.

ולסיכום, קובעת מערכת הבטחון "המצב בעזה לא גרוע כפי שמציגים אותו"

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • טלי  ביום 20 בינואר 2008 בשעה 6:00 pm

  "תתעודד! המצב יכול להיות הרבה יותר גרוע.
  והוא התעודד, והמצב באמת נהיה הרבה יותר גרוע…."

  על הסרוויס מהויטרינה הם הרי תמיד יכולים להגיש בריוש מוברח עם ריבת תותים שהכינו בזמנו בעקבות העצה המבריקה של כבוד השרה רוחמה אברהם.

  לאף אחד במערכת הבטחון הזאת אין לב? בכלל?

 • חייש  ביום 20 בינואר 2008 בשעה 6:56 pm

  שאם אכן יצאו פלסטינאים להבריח מזון במנהרות וצה"ל יאתר תנועה באותה מנהרה או תנועת כלי רכב נכנס/יוצא, הם בני מוות. הרי אי אפשר לברר מרחוק אם מדובר באוכל או נשק. עדיף לירות קודם.

 • אורה לב-רון  ביום 20 בינואר 2008 בשעה 7:19 pm

  תסריט לסרט אימה: העכברים כלואים במתחם סגור, כדי להגיע למזון צריך לעבור בצינור, אבל בדרך יורים עליהם.
  חייש, כל הזכויות שמורות לך

 • חנן כהן  ביום 20 בינואר 2008 בשעה 8:55 pm

  שאומר שצריך ללמד את הפלסטינים לגדל בבית נבטים וזה יפתור את בעיית הרעב שלהם.

  לא פחות מטומטם.

 • עמי בכר  ביום 20 בינואר 2008 בשעה 10:13 pm

  ויז'ן לעתיד: בעוד שישים שנה, מדינת פלסטין מקימה ועדת חקירה ממלכתית לטיפול נפגעי השואה הפלסטינית. הרוב כבר מתו במשך הזמן אך עדיין ישנם ילדים של היום שחיים אי אז בעתיד. מדינת ישראל אמנם נותנת קצת שילומים (בעזרת הפטרונית החדשה שלה – האיחוד הארופי) אך בכל זאת זקנים חיים בחרפת רעב ומתים בקצב של עשרות ביום ושום דבר לא נעשה.

  פלאשבק לשנת 2008,
  "כנס למנהרה בני, ואני אחריך – כשתגיע לצד השני יאספו אותך ואני אבוא גם…"

  מתוך יומן הזכרונות של אנהיר פרנקאווי, עלית גג, עזה.

 • יוסי  ביום 20 בינואר 2008 בשעה 10:37 pm

  מה היו כל האנשים היפים אומרים אם ברק או אולמרט או אפילו ברון[חברון] או ביבי ומי יודע אולי כבוד הרב עובדיה -עבדללה לשעבר. היו מופיעים בכנס עממי, ט"ו בשבט מתאים, והיו מודיעים כי לישראל יש ארבעים קילו אוזניים לבנוניות מכל הסוגים, 35 רגלים שיעיות וסוניות כולן מלבנון, שלוש גולגלות מהבקעה כנראה שיעיות, 85 אשכים לא זוגיים מכל לבנון, ו80 קילו אברים פנימיים מגדלים שונים גם כן מכל לבנון ואת זה ישראל מוכנה להחליף בשני החיילים החטופים. מישהו שמע משפט גינוי אחד, טוב לא משפט, מילה? רק מילה אחת אני מבקש בכל העולם המוסלמי? הערבי?, אני לא שמעתי, ואתם? אומרי האמן אתם שמעתם??
  אוסף אומרי ההן שקדמו לי זה בעצם קוקלציה גזענית התובעת מישראל להתאבד. גזען זה אדם המבקש מיחיד או יחידים דבר שאינו מתבקש מכל קבוצה אנושית אחרת. אילו לפחות מילה אחת יחידה בודדת הייתה נאמרת על המדינה היחידה בעולם שמסכימה שמעבר לגבול ישלחו אלפי פגזים לשטחה מבלי לצאת למלחמת חורמה טוטלית במשלחי הטילים. העם הערבי פלשטיני בחר תחת השגחה דימוקרטית בעילית מנהיגותית שהכריזה על מלחמת נצח בישראל. הם ביודעין בקול רם וברור הכריזו על מלחמת עולם לעולם בישראל עד לחיסולה המוחלט ולמי שלא שמע הם חזרו והצהירו חזרו והצהירו. אם היה אפס צל קצה של הכרזת הודנה [מה זה בכלל הודנה – הפסקת אש זה מונח משפטי מסודר] זה היה בסוד ברמז ובגמגום רב משמעותי. אם אומרי האמן כאן ובמקומות אחרים היו אומרים ולו מילה מסכנה אחת על היהודים המופגזים הייתי מבין, אבל הציניות הגזענית הזו המניחה שביהודים הישראלים שורש מוחלט אבסולוטי של כל הרוע כאן בסביבה והפלשתינים כיחידים וכקבוצה הם שה האלוהים חפים מכל רוע נקיים מכל עוון ממש מלאכי השם הגישה הזו שאתם אומרים לה אמן היא ציניות גזענית העוברת כל גבול.

 • אסתי  ביום 21 בינואר 2008 בשעה 7:55 am

  מיד היה מגוייס כל ארסנל התמונות של הילדים בשואה. אלו שהבריחו את גדרות הגטו להשיג מזון ונתפסו בדרכם חזרה
  שלא לדבר על מחסן הדמעות שהיה נפתח בחסות התקשורת הרחמנית בת רחמנית שלנו

 • אורן  ביום 21 בינואר 2008 בשעה 9:16 am

  לפני שנתיים יצאו מעזה. לא היה מצור והמעברים היו פתוחים. כבר שנתיים הם יורים על שדרות יום יום.
  מישהו כאן גר בשדרות?

 • אורה לב-רון  ביום 21 בינואר 2008 בשעה 9:55 am

  יוסי, מעניינת ההשוואה שאתה עושה בין תגובות היהודים לאלו של הערבים. הערבים, החיים במדינות דיקטטוריות, לא מגיבים נגד השלטון, ממש כשם שהיהודים לא הגיבו נגד השלטון שהתנכל להם בשואה.
  מה שמעניין יותר הוא שההשוואה נעצרת כאן. הם גם לא מפסיקים לנו את החשמל כשם שאנחנו מפסיקים להם, וגם לא בודקים אותנו במעברים כדי שלא נכניס כלום מהדיוטי פרי.
  ובמלים אחרות – הם יורים (וזה גרוע) אנחנו יורים (וזה גרוע), ולנו יש הכח לעשות גם ענישה קולקטיבית לכל הרצועה, ואנחנו עושים (וזה גרוע).
  אורן – האמירה הנפוצה שיצאנו מהרצועה היא בעצם אגדה אורבנית. מה שקרה שם: ימני קיצוני (שרון) הכניס מתנחלים לשטח כבוש, אחר-כך התנכל להם, וכל אותו זמן המשיכה ההתנכלות לעזתים. אחרת איך אפשר לא להעביר אנרגיה ולסגור את המעברים, למקום שאיננו בשליטתנו?

 • אורה לב-רון  ביום 21 בינואר 2008 בשעה 10:37 am

  ומהי בכלל, יוסי, הדרישה הזו להפציץ כל מי שאיננו צדיק. צדיקים, כידוע, יש ל"ו (לא תמיד) ומלאכים אין בכלל. אז האם אתה דורש להפציץ כל מי שאיננו צדיק? אני מכירה שכונות שלמות בלב הארץ ובפריפריה שהיית מוחק בהרף עין, לפי הקריטריון הזה.

 • שכנה אלמונית  ביום 21 בינואר 2008 בשעה 2:22 pm

  מאז שהתפכחנו לגבי כוחות הקדמה לכאורה בישראל, נחסך הצורך לצקצק כמו לטוביצקי על כל תיאור של המצב בעזה.
  charity begins at home
  מצב הערבים לא נעים, אבל עצם הדיון על כך נועד ליצור רושם שהכותב נעלה על כולנו מבחינה מוסרית נעלמה כלשהי. נו, יאללה חליק דאוינים

  מצב המוסר בארץ נוח מאד, ושמור למי שדאג לעצמו יפה, על חשבון אחרים בסביבתו

 • אורה לב-רון  ביום 21 בינואר 2008 בשעה 3:15 pm

  לא הבנתי: האם טוב שמישהו ידאג לערבים? האם לדעתך המצב בעזה "לא נעים"? האם אין אנשים בעלי מוסריות גבוהה, או שמא אם יש הם אינם דואגים לערבים.
  ואשר לדיבור האישי: אנחנו מכירות? האם את יודעת משהו על דאגתי לעצמי ולזולת, או שאת מסתפקת בהכללה האומרת כי מי שדואג לערבים, סימן שדאג לעצמו, ושזה רע.

 • טלי  ביום 21 בינואר 2008 בשעה 4:07 pm

  מה את רוצה מלטוביצקי?

  אם ב"לצקצק כמו לטוביצקי על כל תיאור של המצב בעזה" התכוונת אליי (כיוון שהיא בכלל לא הגיבה על הפוסט הזה), שימי לב שהיא חותמת בשם טלילה ואני חותמת בשם טלי.

  מעבר לזה, מה הקשר?
  יש הרבה דברים לא תקינים ביחס של מדינת ישראל לאזרחיה שלה. על חלקם אני גם כותבת ולחלקם אני גם מנסה לעזור כמיטב יכולתי הצנועה, בחיים האמיתיים. זה ממש לא משנה את העובדה שהמצב בעזה הוא מחריד (לא "לא נעים") ושיש לנו אחריות לכך.וזה, נדמה לי, מה שאורה ניסתה לומר כאן…

 • טלי  ביום 24 בינואר 2008 בשעה 9:28 pm

  אני גם עושה http://www.notes.co.il/tali/40535.asp

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: