הרגולטור של הפצצות

עוד מעט יפלו פצצות על אשדוד, אולי אפילו על באר-שבע –

ראשי הצבא והמדינה מחליפים דעות.

זה לא בפוקוס שלהם, אחרי הכל יש באחריותם שורה של עניינים בוערים:

יש ועידת הנשיא, יש ביקור בוש, יש להכריע בשאלה מי יזכה להצטלם עם גדולי עולם, וגם בנושאים יותר הרי גורל: מי יזכה ליצוג עורכי הדין מהשורה הראשונה. כי אמנם זו שורה ארוכה ארוכה, אבל שורת הנזקקים להם ארוכה ממנה.

אחרי ההצלחה הגדולה במדיניות ההתנתקות מקונספט הרווחה, התנתקות שאפשרה למדינה לצאת מהעיסוק בצדדים הלא נעימים של החיים, כמו בריאות (כשבעצם מדובר בחולי), רווחה (כשמדובר בעזרה סוציאלית ואפילו רעב סתם), חינוך (כשמדובר בהכשרה למילוט מאנאלפבתיות), בטחון פנים (כשמדובר באלימות בכל אתר), אחרי שהמדינה הצליחה להפעיל (או להפיל על ) אזרחים באבטחה, הוראה בהתנדבות, חלוקת מזון בשנוררות והתגייסות לתפקיד עובדי קבלן, נותרה האין לנו ארץ אחרת בתפקיד שכולם כל-כך אוהבים: רגולציה. פירוש הרגולציה הוא להיות מנהל העבודה של אנשים שנאלצים גם לעבוד וגם לשבור את הראש איך משיגים חומר ולבנים.

עכשיו, אחרי ההצלחה העצומה שנחל עד כה, כאשר הרגולטור מצליח לנווט ולתמרן את העוני מערוץ לערוץ

ובין לבין ממהר לרוץ

לחגוג עם התורמים,

הוא מספח תחום חדש.

עד כה הוא ריגלֵץ חלק מהנתינים להתגייסות בסגנון טוב למות בעד, וחלק אחר, נכבד ומטופל בילדים, לגור באזורי בשר תותחים. מי שסבור כי מדובר בחוסר ניהול והתנהלות מקרית אינו רואה את התמונה. יש כאן קו ניהולי ברור: השירות בחטיבת הטוב למות הוא לקדנציה של שלוש שנים בלבד. עברת – ניצלת! השירות בקבוצת הבשר תותחים, אמור להמשך זמן קצר מאוד, שנאמר "לא נוכל לסבול ירי על שדרות". ואכן, אחרי שבע שנים ואלפי טילים, פצמ"רים ונפגעים מסוגים שונים, מרחיבים את המיזם. גם בערוץ זה אין הרגולטור זונח את עמו. בשיתוף פעולה וגילוי לב לא מצוי, מתוכננת הרחבת החוגים הלוקחים חלק בפעילות. אחרי ניסוי כלים באשקלון, מצא הרגולטור כי זה עובד, ולכן אפשר להרחיב את הפרוייקט

לישובים נוספים בישראל, שאינם ירושלים (שם עובד הרגולטור) או תל-אביב (שם גרים מרבית הרגולטורים ומבלים).

חשיפת המהלך בתקשורת היא צעד "יפה מאוד" מצד הרגולטור, בבחינת: יפציצו אתכם, תזכרו אני אמרתי. מי שיודע שזה לא מתפקידו להתערב בחיים הפרטיים של האזרחים ולהחליט ביתו של מי יופצץ ומי יאבד את אוסף התמונות שלו וצילומי הילדות ומי יפצע קל/קשה/אנוש או יקפח את חייו, או יכנס לטראומה, למרות שהרגולטור לא רוצה לחדור לפרטיות, הוא שולח אזהרה מאי-שם במלון פאר, במסיבת מרעיו וכד'.

בנקודה זו יש להזכיר כי לא טוב שהרגולטור יקח את הנושא לטיפולו, כי כבר הוכח, כפי שהוא עצמו מודה, שניהול איננו הצד החזק שלו, אלא רק רגולציה (כלומר, חלוקת פקודות, כפי שהוכשרו לעשות בצבא).

שוו בנפשכם מה היה קורה אילו הרגולטור היה מחליט לנהל את המשברון הקטנטן הזה עם החמאס. זה עשוי היה להוביל לרגיעה, לשובו הלא יאומן של גלעד שליט הביתה, ובהמשך אפילו למיני הסכמי שביתת נשק או אפילו שלום, רחמנא ליצלן.

מודעות פרסומת
פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • ירושלמי  ביום 15 במאי 2008 בשעה 10:31 am

  בירושלים, בשנים 2000-2002, התפוצצו למוות בירושלים מדי שבוע בערך פי שלושה בני אדם מכל נפגעי הקסאמים והגראדים בדרום (כולל נפגעי חרדה) מאז הקמת נצרים ועד היום. אין כוונתי להמעיט בסבל תושבי אשקלון ושדרות אלא להזכיר שגם אז, לרגולטור הירושלמי לא היה אכפת.גם ובעיקר לא מעניי עירו (שהרי מי נוסע באוטובוסים?(

 • חיים  ביום 15 במאי 2008 בשעה 11:28 am

  אם את חושבת שהפסקת אש תביא שלום כנראה לא קראת עד הסוף את הראיון עם ראש אמן, שכן הוא אמר מפורשות שמטרת החמאס היא להעלים את מדינת ישראל.

 • מוטי סגרון  ביום 15 במאי 2008 בשעה 1:34 pm

  אהבתי את המלה דשדוש במלחמה האחרונה,אכן דשדוש, אם נפנה את הראש מרחק לא גדול אפשר יהיה לראות ברור.האסלם או האחים המוסלמים בדרך לשליטה מוחלטת במזה"ת, ישראל מפריעה לתוכניתם . הטיעון שלהם די צודק אם נניח לתנך ולזכותנו על הארץ וכול הפרשה הידועה,אז אנחנו הגענו לפני 70 שנה בטענה שהארץ היא גם שלנו והם טוענים ההיפך אז מה זה קאסם באשקלון, מול תוכנית גדולה של שליטה אסלאמית טוטלית במזה"ת האמת:אם ארה"ב תניח למזה"ת,האירנים בעזרת עושה דברם יהפכו את המזה"ת לגיהנום ,ובריחה המונית של יהודים לכול העולם וגלות 3 או 4 מישהוא מעלה על דעתו את המלה שלום?זה לא רציני זה אפילו די תמים ותבוסתני ודי מבלבל את מה שברור כ"כ

 • אורה לב-רון  ביום 15 במאי 2008 בשעה 2:00 pm

  1. לירושלמי: בני בגין (לשאלה מי נוסע באוטובוסים)
  2. לחיים: ומה מטרת מדינת ישראל? ולמה אתה מניח שמטרת חמאס תגבר?
  3. מעניין שהמסקנה "שלנו" לא משתנה בין אם מניחים שהערבים רוצים רק את ישראל, או "האיום האירני" על העולם. ברור לגמרי שהאיום האירני כ"כ מסוכן, שמתבקש פשוט להמשיך ולהפציץ בעזה. מה שלא עזר עם הפלשתינים, ירתיע בגדול את הפרסים.

 • חיים  ביום 15 במאי 2008 בשעה 2:41 pm

  החמאס יכול להביא לחיסול המדינה ע"י טרור שיתבע נסיגה לגבולות 67 ואז יקל על הערבים להשמיד את המדינה מגובלות שאבא אבן קרא להם גבולות אוושויץ ולא לחינם.
  לחילופין, הוא יתבע חזרה לגבולות 48, ואז מדינה דו לאומית, ואז אחרי עשרות שנים יהיה כאן טבח שלא יעניין אף אחד בעולם כמו שקורא באפריקה מדי פעם. כמובן שהחמאס לא יציג את הדרישות הנ"ל אלא הזרוע המדינית שלו, קרי: אבו מאזן או מי שיחליף אותו.

 • גולדלבט משה  ביום 15 במאי 2008 בשעה 3:16 pm

  לאורה
  מאחר ובוודאי לא תסכימי להסתמך על עמדותיי שלי אצטט את יוסי ביילין שהתראיין השבוע והוא מעריך שאין אופציה צבאית נגד החמאס וקורא להפסקת אש שתארך כמה שתארך ולמו"מ אך בוודאי לא תביא לשלום שכן גם להערכתו שלום עם החמאס
  אינו אפשרי
  אי אפשר להגיע לשלום וגם לא להפסקת אש יציבה לאורך זמן ובכך מודה אפילו יוסי ביילין.אפשרות למהלכים קשים ללא מלחמה פעילה כמו מצור הדוק ,ניתוק חשמל וכיו"ב אינם אפשריים[בג"ץ בצל"ם החקלאים שלנו ועוד ] אז החלופה כנראה היא מהלך צבאי נרחב שיגרום לאבדות קשות-גם ובמיוחד בקרב האזרחים מאחר ולא המציאו עדיין לצערי נוסחה למלחמה בשטח בנוי וצפוף ללא פגיעה קשה באזרחים-כל כמה שמנסים להימנע מכך
  כשמנסים לנהל מלחמה במידתיות ובכללים המשפטיים המגבילים התוצאה תהיה לבסוף מרחץ דמים גדול בהרבה

 • אורה לב-רון  ביום 15 במאי 2008 בשעה 4:22 pm

  שיהיה. אם הבנתי אותך נכון (ושמעתי גם אותו) הוא מציע לדבר אתם ולהגיע להפסקת אש. נכון, זה לא אומר שלום. אבל מלחמה בטח לא אומרת שלום. אז לא עדיף הפסקת אש בלי מלחמה לפניה, מאשר מלחמה ואחר-כך הפסקת אש?

 • אורה לב-רון  ביום 15 במאי 2008 בשעה 4:25 pm

  שלאף אחד לא יהיה אכפת, ולכן הכל רק בידינו. כמו הלבנים בדרום אפריקה שהנהיגו אפרטהייד מתוך פחד שיושמדו כי הם בלב מיליוני שחורים, עד שהאסימון נפל והיום הם שם וגם השחורים שם. לפעמים צריך להודות במציאות.

 • ירושלמי  ביום 15 במאי 2008 בשעה 6:19 pm

  בני בגין. זה בקיאות בטריוויה או אירוניה? או גם וגם?

 • אורה לב-רון  ביום 15 במאי 2008 בשעה 6:49 pm

  כן כלפי האחרים. אני זוכרת כתבה עליו בעיתון לפני שנים, ונכתב שהוא חבר הכנסת היחיד שמשתמש בתחבורה הציבורית.

 • אזרח.  ביום 15 במאי 2008 בשעה 8:58 pm

  של ארה"ב בשבע השנים האחרונות, דווקא היא שיצרה את חוסר היציבות במזרח התיכון,והאיצה את עליית כוחם של אירן והשיעים באיזור.
  שמע וראה את שאומר גנרל ווסלי קלארק.גנרל 4 כוכבים.

  לפי הגנרל WESLEY CLARK ,התוכנית לכיבוש עירק ועוד כמה מדינות ,

  הוכנה עוד בראשית שנות ה90 של המאה שעברה.

  http://ca.youtube.com/watch?v=TY2DKzastu8&v3

  Wes Clark – America`s Foreign Policy ”Coup“

  .

 • רני  ביום 15 במאי 2008 בשעה 10:08 pm

  לכל אחד יש את גנרל וסלי קלארק וארבעת הכוכבים שלו אחד אומר נוק דמ אול והשני אומר ההיפך.
  בעניין התכנית כאן הגנרל או מי שמצטט אותו ירד לשפל המדרגה. לצבא ארה"ב יש תכניות מלחמה בודאי ובודאי לכל איזור חשוב בעולם ואין חשוב מנפט. את זה הם לומדים בצורה מסודרת וזה מה שיש במגרות. לשמחתי ושמחתך ושמחת אזרחי יפן, גרמניה, תורכיה ובית נאטו ואחרות,מי שמנהל שם את תוכניות המלחמה זה לא עמיר פרץ או דן חלוץ וגם לא אהוד אולמרט.
  איזה טיעונים, בושה וחרפה.

 • אורה לב-רון  ביום 16 במאי 2008 בשעה 10:34 am

  תודה מאזרחית לאזרח.
  לרני: גם מרד בר-כוכבא נוהל מצויין, ואפילו עם מורל ללא תבוסתנות שמאלנית. רק חבל שבחרו לנהל מלחמה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: