גיבורים על אמנים

 מי שלא משרת בצה"ל, זה מפני שצה"ל בחר בכך. בין אם משום שהוא לוקה בטרשת נפוצה, בין אם משום שחוק טל משחרר אותו או מאלף טעמים אחרים. רוצים לקרוא לו משתמט? צריך להוכיח, ממש כמו שאי אפשר לקרוא גנב למישהו רק משום שהוא אוחז בידו את הדגם הנחשק והלא מושג של האי-פון.
לא במקרה יש בעברית מילים שונות לחלוטין למשתמט ולמשרת, ומומלצת הצצה קטנה במילון.
 אבל ח"כ ישראל חסון ולהק המריעים ימינה, חיפשו קורבן קל לחבוט בו. כמו בגרסה ישראלית של האקדוחן הנכנס לסלוּן גם הם הבחינו מיד בטרף הכי נוח: אמנים. האנשים הרגישים האלו, שלא מרוויחים מי יודע מה, עדינים כאלו, כמו שהם לא אוהבים, הרכרוכיים שמוכנים להופיע למען מטרות הומניות, אלו שעוסקים ברגשות במקום בבטחון, שנמצאים בתחתית סולם המזון של תשלומי המדינה – למה יש בהם מי שלא שרתו בצה"ל?! משתמטים! שאגו שומרי החומות שלנו, שלא לומר שמאלנים! החזרנו היום את סמיר קונטר, נוציא עצבים על ההידרות של החברה הישראלית. רכים, ולא מכים חזרה.
ורק שאלה, כבוד חברי הכנסת: למה לא להרחיב ולהכיל את החוק גם על חברי כנסת? מי שלא שרת בצה"ל (משתמט, בלשונכם), לא יוכל לקבל שכר ממדינת ישראל, וגם לא נסיעות ו/או לשכה לקשר עם הציבור. קוראים לזה דוגמא אישית.
 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • ליאור  ביום 16 ביולי 2008 בשעה 6:18 pm

  והיא יותר רגשית מאשר שכלתנית. חברי כנסת הם נבחרים על ידי הציבור, ובהגדרה אין דרישות סף לתפקיד הזה.

  היית יכולה אולי להשוות לשחקני כדורגל או ספורטאים אחרים שמייצגים את ישראל תמורת תשלום, אבל ההשוואה לחברי כנסת היא לא רצינית.

 • אביחי  ביום 16 ביולי 2008 בשעה 6:36 pm

  לא הבנתי איך היותך "נבחר ציבור" פוטר אותך מעמידה בדרישות סף?
  גיל מינימום ואזרחות למשל, הן דרישות סף הקיימות כבר היום…
  ההיטפלות העקבית ל"משתמטים" החלשים דוקא זועקת את ההשוואה לחברי כנסת. רוב ה"משתמטים" עדיין באים ממגזר המיוצג שם במספר מהותי.

 • ליאור  ביום 16 ביולי 2008 בשעה 6:56 pm

  אביחי, בעיקרון נראה לי שאתה צודק.

  אין לי בדיוק דיעה בקשר לחוק החדש הזה, אבל אני מסכים איתך שיש כאן תחושת אי-נוחות קלה של עליהום, ואני גם לא מבין את הקשר בין שירות בצבא לבין בידור או ספורט. למיטב ידיעתי גם אין כזה דבר "משתמטים". לכל אחד יש סיבה שבגינה הוא אינו משרת.

  אבל בקשר לחברי הכנסת, אין להם דרישות סף. גיל ואזרחות הן דרישות טריוויאליות. דרישות אחרות כגון השכלה, ניסיון, ידיעת שפות, וכו', שהן רלוונטיות כמעט לכל מודעת דרושים בעיתון הן בכלל לא קריטריון כשמדובר בחברי כנסת. הכוונה היא שבהגדרה כל אזרח בוגר יוכל באופן עיקרוני להבחר לכנסת, ויש מטרה מאחורי הכוונה הזאת. זה לא עניין שרירותי.

 • אזרח.  ביום 16 ביולי 2008 בשעה 7:14 pm

  http://www.oldamericancentury.org/14pts.htm

  14 Points of fascism: The warning signs

  ראי נקודה מס' 11 .

 • אורה לב-רון  ביום 16 ביולי 2008 בשעה 10:59 pm

  יכולים לחוקק נגד קבוצת אוכלוסיה. והם מחוקקים, כפי שהפנה אזרח את תשומת הלב, כלפי קבוצות של אמנים, אבל הם עצמם יושבים מאחורי החסינות הגורפת, ואותה אינם מתקנים.
  מילא שקבוצה נהנית מזכויות יתר, אבל כשהיא משתמשת בכוחה כנגד האזרחים, זו כבר אופרה אחרת.

 • צ'יקי  ביום 17 ביולי 2008 בשעה 8:05 pm

  אני בעד החוק. עדיף לאמנים להיות קשורים ככל הפחות לצבא ולממשלה. מרכזיות הרדיו הצבאי והפחד של האמנים על הכסף, מביא אותם לשתוק. מוזיקאים בישראל אף פעם לא עוברים את איזורי ה"שמאל לייט" המותרים, כדי שימשיכו להשמיע אותם. לכאורה אפשר לצפות לאמירות חצי-פציפיסטיות מצד מוזיקאים שלא שירתו בצבא, אבל הם מפחדים.
  אני משוכנע שהחוק יגרום ליצירה שלהם להיות טובה יותר.

 • אורה לב-רון  ביום 18 ביולי 2008 בשעה 12:05 pm

  יש משורר ענק ימני קיצוני שמת לשרת בצבא, מיטבו גואה נוכח טורי רובים וחיילים, אבל יש לו אסטמה ולכן נאלץ לרוות ניחוח צבאי רק בהופעות בפני חבר נערציו. מה אז?
  חוק צריך להיות מנוסח שיוויוני. תאר לך שאמנים היו המחוקקים, ומותר היה להם לחוקק נגד חברי כנסת בלבד, או הו איזה סיפוקים היו מתרוצצים כאן.

 • הצבנ"ע  ביום 20 ביולי 2008 בשעה 9:36 pm

  שהצעתי לפני כשנה, הם גם ידעו (בטח יותר טוב ממני) להקים לובי לקדם אותו.
  הבעיה של הסקטורים המושמטים (כן, זאת המילה הנכונה והמדוייקת שצריך להשתמש בה כלפי *כל* מי שמקבל את תעודת השחרור הכחולה של צה"ל) היא המפורדות שלהם, אבל זה סימפטום של כלל החברה הישראלית. בינתיים הפשיזם הזוחל נכנס באמצע ושובר את מה שכבר שבור ממילא.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: