ילדים ממלכתיים למען בתי ספר פרטיים (לא כולל אתיופים)

 
היום השני ללימודים, שעות הצהריים המוקדמות (מאוד). בפינת רחוב פגשתי שני ילדים עם קופסת התרמה, שזרקו לעברי "את מוכנה לתרום ל…" ובלי לחכות לתגובה המשיכו בשיחה הסוערת (טוב, בן ובת שנראים מעולה, טבעי). ליד העיריה ניגשו אלי שני נערים עם קופסת התרמה, וגם בסמוך לקניון.
 
לא יכולתי שלא לחשוב כמה טוב שהחלה שנת הלימודים. הרי לילדי ישראל יש כה הרבה מטרות נעלות לקבץ עבורן תרומות, ככה שהחופש הגדול הוא בגדר מותרות לתקציב המדינה. ומשהחלה השנה, טוב שמשחררים את התלמידים בשעת צהרים מוקדמת זו (יש שיאמרו שעת בוקר מאוחרת). הרי חבל, באמת חבל לבזבז זמן יקר על שעות לימוד, כשבאותה שעה ממש הם יכולים להתרים עבור התקציב,
עכשיו, כשהנתונים מלמדים עד כמה הצטמצם חלקו של החינוך הממלכתי ועד כמה גדל החינוך החרדי, צריך להגביר את קצב העבודה של ילדי בית הספר החילוניים. הרי מישהו צריך לממן את בתי הספר הקרויים פרטיים במימון ציבורי. וראויים ילדינו לזכות במצווה ולגייס כספים למען אחיהם בני ישראל הנהרגים באוהלה של תורה (פרטית). אותם בתי ספר ממש שיודעים להבדיל כל-כך יפה בין אתיופים לאשכנזים ואפילו לסתם מזרחיים.
ומאחר ומתמעט מספרים היחסי של ילדינו הממלכתיים, שומה עליהם לעבוד שעות נוספות, למען רווחת הילדים הדתיים (לא כולל אתיופים).
ואכן, בחירוף נפש ממש, הם מתפזרים ברחבי החמסין ספוג הלחות, תוך ויתור על שעות מוסיקה אמנות ואפילו מתמטיקה, ומתרכזים בעיקר: גיוס כספים הידוע בכינויו העממי שנור. ומי שיודע כמה שנוא על ילד לותר על שעת לימוד ידע להעריך את מעשה ההקרבה.
 
לכן, כשראיתי את ילדי ישראל המסורים הללו יוצאים בשעות שפעם נחשבו בי"ס, משנוררים בחוצות ומחסירים מעצמם שעות לימוד, מיד התחמם ליבי מרגע לרגע. ואולי התחמם בגלל החמסין, ואחוזי הלחות התוקפניים.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: