טרכטנבג מתהפך בכסאו: קיצוץ ברווחה למימון תוספת לביטחון

תקצצו להם!

 

הביטחון הכי חשוב. זה ברור. וגם תקציב הביטחון צריך להיות בהתאם. מוסכם. אז כמה זה הכי במספרים? סליחה, אסור לגלות מחשש ביטחון ישראל. פשוט כדאי לזכור שתקציב הביטחון צריך יותר. כמה יותר? אופס, שוב השאלה הזו הפוגעת בביטחון המדינה.

והנה טרכטנברג, שהוא גם פרופסור וגם נמצא על הפיי רול של המדינה, ועוד בסכומים נאים, איך הוא לא מבין את זה?

תאמינו או לא, אבל הוא ישב עם ועדה שלמה, שעלתה לנו יותר מ- 700,000 שקלים ותקילין, ואחרי תום תקופת העיון יצא בהכרזה מסוכנת: החינוך חשוב, וגם החיים של האזרחים חשובים. אפילו הבריאות שלנו. והנה, אמר הפרופסור ואיתו חברי הועדה, יש לנו מצד אחד אזרחים בלי דיור, בלי כסף לתרופות, בלי חינוך לילדים, בלי סיכוי לצאת לעבוד כי צריך לשמור על הילדים; ומצד שני, כך טרכטנברג, ניצב תקציב הביטחון. שהוא נעלם גדול, וגם בולען שמעלים מיליארדים.

אמנם מדי פעם מספקים לנו הצצה, כאשר מתפרסמים לפתע סיפורי רכש חדש של מטוסים משוכללים מאוד, משוכללים עד כדי כך שילדי ישראל לא יכולים להבין כי הם ויתרו על תקציבי חינוך ראויים לטובת המטוס.

אבל המטוס המיליונרי הזה הוא כסף קטן, אומרים לנו מדי פעם כתבים מומחים. כל המטוסים והטנקים הם גרושים לעומת מיליונים שנשפכים בתקציב הביטחון על פנסיות, מסיבות בחיל אויר, רבנות צבאית ראשית, רבנות חיל אויר ראשית ורבנויות בדרגים יותר נמוכים, והרבנות הצבאית בכללה שמודיעה לחיילים מה דעתם היהודית על פקודות הצבא,  ושאר פיצ'פקעס.

 

כמה רשעות. הרי אלו אנשים ששומרים על הביטחון שלנו יומם ולילה לפני שהם פונים לפוליטיקה ולפני שהם עושים לביתם. לא מגיע להם להשתגע ולבזבז מפעם לפעם? וכל הרבנים שבמקום להיהרג באוהלה המפואר של תורה, נהרגים באוהלו של צה"ל? לא מגיע להם נתח?

 

אז נכון שחינוך זה חשוב, וגם בריאות ראויה, אבל  כפי שידע כבר ביאליק, אין בודקין בשעת סכנה. ולכן כל קרבן – ירצה, כל מתת – נאמנה, ובעיקר כשהקורבן הוא האוכלוסייה החלשה. אז מה, לתת להם חינוך ולהחליש את הצבא? לא מספיק שהם עצמם חלשים, הם רוצים גם שגם הביטחון יהיה חלש?

 

למרבה המזל ראש הממשלה הבין מה שלא הבין טרכטנברג: חינוך לגיל הרך זה נחמד מאוד, אבל בתנאי שהוא בא במקום חינוך בגיל אחר, במקום בריאות, אולי במקום כל מיני הטבות לכל מיני נכים ונשים מוכות. ובהזדמנות חגיגית זו, בתנופת הקיצוץ ברווחה, אפשר לצופף עוד, ולהגדיל עוד את תקציב הביטחון.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: