מי יכול לענות לטלפון בלילה? רק בנות!

 
פתאום לא משנה מי יותר חכם, מי יותר מוכשר, מי יודע אנגלית, הסוגיה הקובעת בבחירת ראשי ממשלה ונשיאים היא: מי יודע לענות על טלפון בשלוש לפנות בוקר.
הבה נפרק את השאלה ונבין מה בעצם נדרש כאן: מיומנות גבוהה במענה טלפוני; שינה קלה; גישה מתמדת לקו ויכולת לזנק ולענות בכל מצב.
דבר אחד ברור: זה לא יכול להיות איש צבא. שהרי הזן הביולוגי הזה כמעט ולא הורגל לענות לטלפונים. עד הגיוס הוא גר בבית של ההורים, ולכן השיחות החשובות (על בטחון וכלכלה, בנק ומשטרה) נענו על ידי הבוגרים. אחרי הגיוס נפתח בפניהם עולם חדש, בו הסתבר כי אין צורך לענות על טלפונים, בשביל זה יש בנות. ולא שמזלזלים בבנות וטוענים שהן טובות רק לזה, לא. הן מצויינות גם כשצריך קפה. פלא אבולוציוני כזה, איך הזן הקרוי בנות יודע כבר משחר הגיוס לחסוך לבחורינו המצויינים את שיחות הטלפון. יש להן טריקים משלהן "המפקד בישיבה" "המפקד אצל המפח"ש, המפל"ג או המפעל הפיס". הן יודעות להתמודד עם טלפונים באופן שהמפקד משתחרר ועובר  מהצבא ישר לכנסת ושם יש משרד עם פקידה אזרחית, שגם היא חוצצת בינו ובין המתקן המצלצל והמחייג.
וזאת לדעת, שבנות, גם ללא זרועות הבטחון, יש להן מתת אל בנוגע ליכולתן הטלפונית. מי לא מכיר את התקשורת המשפחתית, כאשר אחד הילדים מתקשר הביתה והאב עונה (קורה, קורה) והוא מיד ממזער נזקים ופולט ביעילות:  "הכל בסדר. קחי את אמא" וכבר האפרכסת בידיה האמונות של האם, ויש לשער שהשיחה עשויה להתארך. כך מגלה לפעמים אבי המשפחה "מה, באמת? היא אמרה שהיא בדרך לאוסטרליה? אבל דיברתי איתה והיא לא אמרה כלום!"
בתפקידם כאב, כבן זוג, כמנכ"לים של חברת הי-טק או מהנדסי חשמל – טלפון אינו חלק מהפיזיונומיה של הגבר.
לכן צריך לשקול בקפידה מי כדאי שיענה על השיחה החשובה בשלוש לפנות בוקר. נניח שאשתו של אסד מתקשרת כדי לומר שהוא השתגע, לקח מטוס ובעוד שעתיים ינחת כאן כדי ללחוץ את ידנו הקולקטיבית ולהשכין שלום אמת קיצוני. ונניח שיענה לו איש הצבא המיומן שלנו, שאינו מפסיד שניה. אסד? כבר ידו השניה מזניקה את מטוסי חיל האוויר, ידו השלישית מגייסת מילואים ומוחו הקודח מנגן על הפסנתר את שיר הנצחון. כן, האיש שלנו לא יבזבז זמן על שמאל טוק.
אבל הבחורה שבחבורה? היא עוד תחליף חוויות עם הגברת אסד ובסופו של דבר תחליט על סמך הנתונים שאספה והתרשמותה מהם. ממש כאילו אינה יודעת שיש מי שעונה לטלפון, וזו המזכירה, ויש מי שיוצא לקרב, וזה אהוד ברק.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: