צבא הפלנגות לישראל על קורקינט

פלנגות על קורקינט
 
אתמול פשטו רשויות האכיפה על מחסנים ובהם מאות קורקינטים לא חוקיים, ונתקלו בישראלים סבירים שעשו מה שראו בטלוויזיה: צעקו על השוטרים והפקחים, קראו את הצווים, רעמו "אני הולך להוריד לך את כל הקורקינטים מהמשאית'.
תלמידים מצטיינים, חשבתי לעצמי. הראש היהודי קולט מהר. כבר שנים אנחנו רואים צבעוני-על-גבי מסך איך הפלנגות המתנחליות פושטות על 'זרועות החוק', איך הן מפירות חוק בריש גלי, מבריחות את השוטרים, מחליפות את החיילים בכוח אחר לפי בחירה, ואז מפליאים מכותיהם בפלשתינים ובשוטרות העבריות. מכות במובן הרחב: שריפת מכוניות, עקירת עצי זית, הפרעה מכוונת במסיק.
ויראו כי טוב, ויחליטו שבמקום להפקיד את האזור בידי הצבא הציוני, הם יכולים להקים פלנגות משל עצמם. וכך, הבחורים המצויינים הגיעו להסדר על הצבא הציוני: הם ימשיכו לקבל מימון כמו מי שאינו מתגייס, ובתמורה ישרתו תקופה מסויימת בצבא משלהם. היחידות הללו ישרתו בעיקר קל"ב. כלומר בשטחים הכבושים. ושם הם יהיו חיל הכיבוש, וינהגו כמנהג המקומיים. כשחבריהם שורפים/עוקרים/מכים, ישמרו עליהם ההסדרניקים כדי שלא יופרעו באמצע.
והנה שוד ושבר. צה"ל היה דו משמעי לרגע, ונשתמע כאילו חיילי הפלנגות עשויים להדרש לפעול לפי צרכי הצבא. מיד יצאו מלח הארץ מן המלחיה, ואמרו – ובצדק – לא לשם כך התגייסנו! הרי אנחנו כאן בדיוק כדי למנוע מהישראלים האלו לפעול לטובת מדינתם ולשכוח שאנחנו מעוניינים להעביר לשטחנו כמה שיותר יהודים, ובעיקר כדי להראות שגם אנחנו, בדיוק כמו מדינת ישראל, מסוגלים להפעיל צבא ולקבל פקודות מהבוסים של הארגון שלנו. זה אמנם במימון ישראלי, אבל לא רק. גם אנחנו מקבלים תמיכה מארה"ב, בדיוק כמוכם הישראלים.
בכלל, אומרות הפלנגות, הכי טוב לטשטש את ההבדל בין יהודי לבין ישראלי. ככה אנחנו יכולים להגיד לפי הצורך שתפקיד הצבא שלכם צריך להגן על מדינת ישראל (אבל אנחנו לא בתחומי המדינה) ולחילופין שהצבא שלכם צריך להגן על יהודי באשר הוא (נניח בית חב"ד במומביי או קרובי המשפחה שלנו בברוקלין).
הטשטוש הזה מאפשר לפלנגות לטרטר את הצבא הישראלי והציבור בארץ. המעברים החדים בין עם ישראל/ארץ ישראל/מדינת ישראל ממש מתזזים.
השפעתן של הפלנגות אינה עוצרת על קו הגבול (הירוק, הסגול או אחר) אלא זולגת בקצב למדינת ישראל. השוטרים והפקחים שהגיעו להחרים את הקורקינט ספגו מיד את הרשות הנתונה לא לכבד את החוק ואת נציגיו.
אם רוצחים ומכים בשטחים הם עשב שוטה, אז גם לישראלים מגיע להיות יבלית. יבלית, כמו אלימות, לא עוצרת בקצה הערוגה. היא מתפשטת מטבעה ולא פוסחת על בתי ספר, כבישים, מדרכות, כספומטים, התור בקופ"ח.
הכי קל להרחיק עדות לרגע ולהעיף מבט בארץ הפלנגות שמצפון. לבנון, סברה ושתילה, הכיבוש הסורי, החיזבאללה. אכן, אופק מדיני.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: